Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Żaden slang subkulturowy nie stanowi bariery dla ekspertów!

13-11-2009

Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Krakowie oskarżył 10 osób o popełnienie szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dwóch z oskarżonych uczestniczyło w obrocie znacznej ilości środków odurzających gł. marihuany / w mniejszych ilościach kokainy/. W okresie od miesiąca czerwca i lipca 2008 r. do lutego 2009 r. w Krakowie wprowadzili do obrotu łącznie ok. 650 gr. marihuany i kilkanaście gramów kokainy. Trzeci oskarżony udostępniał swoje mieszkanie do przechowywania, porcjowania i sprzedaży wymienionych narkotyków – zatem uczestniczył również w ich obrocie. Pozostałe osoby oskarżono o posiadanie marihuany w różnej ilości :od ok. 3 gr. do 45 gr. Dodatkowo jeden z dealerów o posiadanie znacznej ilości marihuany – ok. 170 gr. W czasie przesłuchań siedmioro podejrzanych przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów i 6 z nich dobrowolnie poddało się karze. Są to kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania oraz kary grzywny. Trzech podejrzanych nie przyznało się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, dwóch z nich jest tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
Działanie wszystkich oskarżonych ujawnili funkcjonariusze krakowskiego oddziału CBŚ. Oskarżeni chcąc być bezpieczni z klientami umawiali się telefonicznie. W rozmowach posługiwali się slangiem narkotykowym, który został przełożony w opinii biegłego.
Ze sprawy tej wyłączono materiały dotyczące osób, które zaopatrywały w narkotyki głównych sprawców przestępstwa oraz tych, które takie środki od oskarżonych kupowały

Aktualności