Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

02.03.2018 Czynności w sprawie nieprawidłowości w Spółce Viamot S.A.

W dniu 1 marca 2018 roku w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie wykonano czynności z udziałem Zbigniewa S., któremu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 296§1kk w zw. z art. 296§3kk w zb. z art. 296§2 kk oraz z art. 271§1kk w zw. z art. 271§3kk i z art. 300§1 kk w zw. z art. 300§3 kk w zw. z art. 11§2 kk w zw. z art. 12 kk.

 Po przedstawieniu zarzutu Zbigniew S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Sprawa dotyczy w głównym zakresie podjętych w roku 2014 działań związanych z nieprawidłowościami w obrocie mieniem spółki Viamot S.A. w Krakowie, skutkujących powstaniem szkody w wielkich rozmiarach w  tej spółce (łączna kwota ok 29 milionów złotych).

Po przesłuchaniu  prokurator skierował wniosek do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania  do dnia 30 kwietnia 2018 roku.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na wnioskowany okres. Podstawą zastosowania tego środka było zagrożenia wysoką karą oraz obawa matactwa.

Dotychczas w tej sprawie przedstawiono zarzuty innym czterem osobom,  tj. Sebastianowi W., Mariuszowi R., Bartłomiejowi K. oraz Filipowi U. Są to osoby współdziałające ze  Zbigniewem S. w popełnieniu przestępstwa. W stosunku do nich Sąd wcześniej zastosował tymczasowe aresztowanie. W stosunku do Sebastiana W. dokonano zabezpieczenia majątkowego w kwocie 360 tys. złotych

Podejrzanemu Zbigniewowi S. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Aktualności