Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

08.01.2019r. informacja dot. śledztwa prowadzonego przez Wydział III Prokuratury Okręgowej w Krakowie oraz czynności wykonywanych w lokalach m.in. Wisły Kraków S.A.

W dniu 31 grudnia 2018 roku w tut. prokuraturze Okręgowej w Wydziale III ds. Przestępczości Gospodarczej zostało wszczęte śledztwo w sprawie:

  1. nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku  w Krakowie, przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi SA Wisła Kraków i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej w mieniu tej spółki, tj. o przest. z art.296 § l k.k.
  2. spłacania - w okresie od bliżej nieustalonego dnia sierpnia 2018 roku do dnia 28 grudnia 2018 roku w Krakowie, w sytuacji grożącej SA Wisła Kraków upadłości i nie możności zaspokojenia wszystkich wierzycieli- jedynie niektórych wierzycieli i działania w ten sposób na szkodę pozostałych wierzycieli, tj. o przest.  z art. 302 § 1 k.k.
  3. nie złożenia, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia lipca 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie - pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki - wniosku o upadłość SA Wisła Kraków, tj. o przest. z art. 586 ksh.

W realizacji czynności w dniu dzisiejszym, na podstawie postanowień Prokuratora  w 15 lokalach, w tym w siedzibach Wisły Kraków S.A. oraz Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków prowadzone są przez funkcjonariuszy Wydziału                ds. Przestępczości Gospodarczej KWP w Krakowie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Zarządu w Krakowie czynności przeszukani, mające na celu zabezpieczenie dowodów ewentualnych przestępstw.

Po analizie zabezpieczonych dokumentów i zapisów elektronicznych w sprawie udzielone będą dalsze informacje.

           Ponadto w dniu 4 stycznia 2018 roku do Prokuratury Okręgowej w Krakowie wpłynęło pismo krakowskiego adwokata, stanowiące zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia szeregu przestępstw związanych z funkcjonowaniem Wisły Kraków S.A. Pismo to zostało dołączone do wcześniej zarejestrowanej sprawy.

            Brak informacji w tym zakresie w ciągu ostatniego tygodnia wynikał tylko i wyłącznie z konieczności przygotowania dokonywanych obecnie czynności.

Aktualności