Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

09.01.2019 Czynności wobec trzynastej osoby zatrzymanej w sprawie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie

W Prokuraturze Okręgowej w Krakowie w Wydziale II do Spraw Przestępczości Gospodarczej nadzorowane jest prowadzone przez Delegaturę CBA w Krakowie śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy wynajmie i sprzedaży różnym podmiotom gospodarczym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie i Wydział Skarbu Miasta w Krakowie nieruchomości w ścisłym centrum Krakowa.

W dniach 7-8 stycznia br., w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie w Wydziale II do Spraw Przestępczości Gospodarczej, były wykonywane czynności z udziałem Anny K.(lat 56), która poszukiwana była listem gończym a której przedstawiono łącznie 15 zarzutów.

Osiem zarzutów polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu konkretnej sprawy w instytucji samorządowej ZBK w Krakowie, polegające na bezprawnym wywarciu wpływu na osoby pełniące funkcje publiczne w wymienionej instytucji, celem ukierunkowaniu przetargu na wynajem/sprzedaż lokali na rzecz ustalonych osób, w łącznej kwocie ok. miliona złotych.

Siedem zarzutów polegających na działaniu wspólnie i w porozumieniu z inną ustalona osobą dotyczących zdarzeń w których obiecała i następnie udzieliła ustalonym osobom za pośrednictwem innych ustalonych osób, korzyści majątkowe polegające na bezprawnym wywarciu wpływu na osoby pełniące funkcje publiczne w wymienionej instytucji, celem ukierunkowaniu przetargu na wynajem/sprzedaż lokali na rzecz ustalonych osób.

Przesłuchana w charakterze podejrzanego odmówiła ustosunkowania się do przedstawionych jej zarzutów i złożyła wyjaśnienia.

Prokurator zastosował wobec Anny K., wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci oddania pod dozór Policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe.

Za te czyny grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W ramach tego postępowania zatrzymano dotychczas 13 osób.

Aktualności