Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

10.09.2018 Kolejne zatrzymania w sprawie grupy wprowadzającej do obrotu niebezpieczne dla życia i zdrowia substancje

W nawiązaniu do uprzednio przekazywanych i pojawiających się informacji dotyczących siedmiu osób w stosunku do których skierowano akt oskarżenia w którym zarzucono im udział w zorganizowanej grupie przestępczej posługującej się nazwą „Wisła Sharks”, a których w sierpniu 2018 roku Sąd Okręgowy w Krakowie uznał winnymi zarzucanych im czynów z art. 258§1 kk oraz czynów z art. 56 ust. 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii i innych, i za te czyny wymierzył kary od 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności do 6 lat pozbawienia wolności a także kary grzywny, informuję, że w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Podgórze w Krakowie w toku dalszych czynności przeprowadzonych w ostatnich dniach, doszło do zatrzymania kolejnych czterech osób, którym przedstawiono zarzuty pomocnictwa do przestępstwa, polegającego na reklamowaniu i wprowadzaniu do obrotu/dystrybucji niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji (w postaci tzw. dopalaczy), poprzez zapewnienie ochrony i możliwości działania na rynku konsumenckim w Krakowie równolegle z konkurencyjnymi grupami, przy uczynieniu sobie z popełnienia przestępstwa stałego źródła dochodu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwóm osobom przedstawiono dodatkowo zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany i kokainy.

W stosunku do czterech osób Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w  postaci tymczasowego aresztowania, a w przypadku jednej poręczenie majątkowe i dozór Policji.

Na chwile obecną w sprawie w charakterze podejrzanych występuje już 18 osób, a 16 z nich przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – rozprowadzającej dopalacze.

 

 

Aktualności