Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

10.12.2018 Akt oskarżennia w sprawie spowodowania śmierci

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze w Krakowie, skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi P., oskarżonemu o to, że w dniu 18 marca 2018 roku w Krakowie, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia swojego syna, posługując się nożem typu wojskowego zadał pokrzywdzonemu ciosy w klatkę piersiową, przez co spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała, prowadzące do wykrwawienia, doprowadzając w ten sposób do śmierci pokrzywdzonego, przy czym czynu tego dopuścił się mając w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, tj. o przest. z art. 148 § 1 k.k. w zw. art. 31 § 2 k.k.

W dniu 18 marca 2018 roku około godz. 13.40 funkcjonariusze KP V w Krakowie z polecenia dyżurnego KMP w Krakowie udali się do jednego z bloków w dzielnicy Podgórze, gdzie, jak wynikało ze zgłoszenia, miała miejsce kłótnia pomiędzy ojcem, a synem, w trakcie, której doszło do ugodzenia nożem. Wcześniej pokrzywdzony wraz z ojcem spożywali alkohol w mieszkaniu, a w trakcie spożywania zaczęli krzyczeć na siebie i wyzywać się wzajemnie. W pewnym momencie oskarżony z pomieszczenia gospodarczego wyciągnął nóż, który znajdował się w futerale. Nóż ten został później użyty do zadania ciosów pokrzywdzonemu. Sprawca po zadaniu ciosów wytarł nóż chowając go w wersalce. O zdarzeniu członkowie rodziny zawiadomili sąsiadów zaś ci wezwali Policję.

Pokrzywdzony miał na ciele wiele ran, które skutkowały wykrwawieniem a w następstwie tego zgonem pokrzywdzonego. Zarówno pokrzywdzony jak i sprawca byli pod znacznym wpływem alkoholu.

Stanisław P. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, zasłaniając się niepamięcią, co do samego przebiegu zdarzenia.

Stanisław P. nie był karany sądownie.

 

Aktualności