Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony obywatel Słowacji.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Śródmieściu – Zachód oskarżyła 20-letniego obywatela Słowacji o uszkodzenie ciała pokrzywdzonego. Zadając ciosy nożem spowodował u pokrzywdzonego obrażenia w postaci rany kłutej klatki piersiowej i okolicy ucha.

W dniu 27 maja 2014 r. pokrzywdzony poznał się z młodym mężczyzną, wspólnie pili piwo. Następnie udali się pod Galerię Krakowską przy ul. Pawiej w Krakowie. W pewnym momencie do miejsca, w którym stał pokrzywdzony i jego nowy kolega podeszło 2 mężczyzn z z koleżankami.  Przywitał się z nimi jeden z nich.  To samo uczynił oskarżony Robert R., podając rękę najpierw koledze pokrzywdzonego, a następnie pokrzywdzonemu. Ten jednak nie puścił jego dłoni. Robert R. poprosił o puszczenie dłoni, wobec odpowiedzi odmownej – uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz. Pomiędzy mężczyznami doszło do wymiany ciosów,  stroną dominującą stał się pokrzywdzony. Robert R. wyjął w pewnym momencie nóż i wbił go pokrzywdzonemu w klatkę piersiową oraz w głowę w okolicy ucha.

W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci rany powierzchownej klatki piersiowej oraz rany okolicy ucha, które naruszyły czynności  narządów jego ciała na okres powyżej 7 dni.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że oskarżony działał sam i do tego czynu przyznał się korzystając jednocześnie z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Złożył również wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do Sądu / kara 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, grzywna, dozór kuratora i zasądzenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego w kwocie 500 zł./.

Aktualności