Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza oskarżyła Karola K. o to, że w dniu 30 kwietnia 2012 r. w Krakowie, w czasie trwania imprezy masowej - meczu piłki nożnej pomiędzy zespołami Wisły Kraków i Cracovii Kraków, działając wspólnie i w porozumieniu z inną, obecnie prawomocnie osądzoną osobą, swoim zachowaniem prowokował kibiców do zachowań zagrażających bezpieczeństwu tej imprezy tj. o przest. z art. 61 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.

W dniu 30 kwietnia 2012 r., w Krakowie, odbyła się impreza masowa w postaci meczu piłki nożnej pomiędzy zespołami Wisły Kraków i Cracovii Kraków.

Na trybunie kibiców zespołu piłkarskiego Wisły Kraków znalazł się Karol K. W czasie prowadzenia dopingu, korzystając z urządzenia nagłaśniającego, stojąc półnagi w tłumie, wykrzykiwał hasła znieważające kibiców drużyny przeciwnej tj. zespołu Cracovia, szydził ze śmierci zabitego niewiele wcześniej przedstawiciela tego środowiska. Intonował wulgarne przyśpiewki.

Wykrzykiwane przez niego hasła były podchwytywane i powtarzane przez tłum kibiców zespołu Wisła Kraków, prowokowały kibiców drużyny przeciwnej do zachowań stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku. Apele prowadzącego mecz o zaniechanie takiego zachowania były bezskuteczne. Tak opisanym zachowaniem oskarżony zrealizował znamiona przestępstwa z art. 61 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Karol K. nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, odmówił złożenia wyjaśnień.

Karol K. nie był dotychczas karany sądownie. Grozi mu grzywna lub kara ograniczenia wolności.

Aktualności