Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

11.02.2021 Postępowanie Prokuratury Rejonowej Kraków - Prądnik Biały

Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały w Krakowie, prowadzi postępowanie przeciwko Tomaszowi S., podejrzanemu o to, że 9 stycznia 2021 roku w Balicach, woj. małopolskie, wbrew przepisom ustawy, dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia z terytorium Republiki Czeskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 14 kg, czyniąc tym samym przygotowania do wprowadzenia do obrotu tych środków, tj. o przest. z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 55 ust. 1 u.p.n. i art. 57 ust. 2 u.p.n. w zw. z art. 56 ust. 3 u.p.n. w zw. z art. 11 §2 k.k., a nadto, że posiadał znaczną ilość środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste.

W dniu 9 stycznia 2021 roku w rejonie punktu poboru opłat na autostradzie A4 w Balicach funkcjonariusze Policji zatrzymali i przeszukali samochód osobowy kierowany przez Tomasza S. W pojeździe ujawnili worki zawierające susz zielono-brunatny oraz inne przedmioty. Ujawniony susz zważono z wynikiem 14 kg, a następnie przebadano za pomocą testera narkotykowego, który wykazał obecność marihuany.

Przeszukano również mieszkanie zajmowane przez Tomasza S., ujawniając kolejne 29 gramów suszu marihuany. Oprócz suszu zabezpieczono również worki foliowe z zabrudzeniami suszem.

Tomasz S., nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane mu pytania.

Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Krakowa - Krowodrzy w Krakowie II Wydział Karny Tomasz S., został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za ten czyn grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Aktualności