Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

11.06.2018 Wypadek w Tenczynie

W związku z zaistniałym w dniu 8 czerwca 2018 roku w Tenczynie, woj. małopolskie, zdarzeniem, Prokuratura Rejonowa w Myślenicach, nadzoruje śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej zdrowiu wielu osób tj. o przestępstwo z art. 173§2 kk.

W zdarzeniu uczestniczyli trzej kierujący pojazdami, samochodem osobowym marki Mercedes, samochodem ciężarowym Renault Premium oraz autokarem marki Bova oraz 46 osób przewożonych tym pojazdem (43 osoby – dzieci oraz 3 osoby to opiekunowie).

         Na obecnym etapie postępowania przesłuchiwani są kierowcy innych samochodów, którzy byli bezpośrednimi świadkami zdarzenia. Ponadto trwają przesłuchania przedstawicieli ustawowych pokrzywdzonych małoletnich. Planowane jest przesłuchanie kierowcy samochodu ciężarowego, po ustaleniu z lekarzem prowadzącym jego aktualnego stanu zdrowia. Kierowca autobusu nadal znajduje się w stanie ciężkim, zatem jego przesłuchanie zostanie przeprowadzone w terminie późniejszym.

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia pojazdy zostały poddane oględzinom przez biegłego ds. technicznej oceny sprawności pojazdów. Po zgromadzeniu całości materiału dowodowego zarówno osobowego, jak i rzeczowego biegły ds. rekonstrukcji wypadków, który uczestniczył na miejscu zdarzenia w oględzinach, wyda stosowną opinie. Ustalenia te dadzą podstawy do dalszych czynności w tej sprawie.

 

 

                                                        

Aktualności