Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

11.09.2018 Akt oskarżenia w sprawie ataku bez powodu na inna osobę.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Matteo B., oskarżonego o to, że w dniu 8 lipca 2018 roku w Krakowie, poprzez zadanie pokrzywdzonemu, ciosu łokciem oraz ręką - w głowę, spowodował obrażenia jego ciała w postaci ostrego krwiaka nadtwardówkowego okolicy skroniowej prawej, złamania łuski kości skroniowej prawej i złamania podstawy czaszki po stronie prawej, stanowiące ciężki uszczerbek na jego zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu,tj. o przest. z art. 156 § 1 pkt. 2 kk.

W sprawie tej wszczęto i przeprowadzono postępowanie przygotowawcze, w toku, którego na podstawie zgromadzonych dokumentów, opinii biegłego, zapisu monitoringu, zeznania świadków oraz częściowo na podstawie wyjaśnień podejrzanego stwierdzono, że 8 lipca 2018 roku, w godzinach wieczornych, na podwórku - między blokami przy ul. Koletek  a ul. Stradomską  przebywało troje znajomych lokatorów. W pewnym momencie podszedł do nich - znany im z widzenia - Matteo B., który zatrzymał się w jednym z krakowskich hoteli przy ul. Stradomskiej. Pomiędzy pokrzywdzonym a Matteo B. doszło do krótkiej wymiany słów, a następnie - nagle – oskarżony łokciem uderzył w twarz pokrzywdzonego. Mężczyzna upadł na ziemię. Wówczas Matteo B. pochylił się i zadał mu jeszcze dwa uderzenia w głowę. Mężczyzna stracił chwilowo przytomność. Znajomi udzielili mu pomocy. Wezwali jego żonę a następnie podnieśli pokrzywdzonego i zaprowadzili do domu.

W związku z doznanymi obrażeniami i utratą przytomności żona pokrzywdzonego wezwała na miejsce Pogotowie Ratunkowe, które zawiozło go do Szpitala celem zaopatrzenia medycznego. Tam też został poddany zabiegowi chirurgicznemu.

W oparciu o uzyskaną opinię sądowo - lekarską dot. stopnia uszkodzenia jego ciała ustalono, że doznał on obrażeń ciała, które stanowią ciężki uszczerbek na jego zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, w rozumieniu art. 156 § 1 pkt. 2 kk.

Matteo B. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienie sprzeczne z ustaleniami postępowania.

Za zarzucane mu czyny, grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Aktualności