Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

11.09.2018 Postępowanie w sprawie kradzieży europalet

Prokuratura Rejonowa w Krakowie-Nowej Hucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie przeciwko Markowi K. oraz 13 innym osobom podejrzanym o przestępstwa z art. 278§l kk w zw. z art.65§l kk i inne, popełnione na szkodę „Philip Morris Polska S.A.”.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, szereg osób zatrudnionych tak w firmie „Philip Morris Polska S.A ” jak też w zewnętrznych firmach świadczących usługi na rzecz tej spółki, działając w różnych konfiguracjach osobowych w okresie od maja 2018 roku do końca sierpnia 2018 roku, dokonuje kradzieży z magazynów firmy, dużej ilości tzw. „europalet” , których wartość oszacowano wstępnie na kwotę około 60.000 zł. Europalety te, następnie po ich wywiezieniu z terenu firmy,były sprzedawane różnym nabywcom. W toku czynności funkcjonariusze VIII Komisariatu Policji w Krakowie dokonali zatrzymania łącznie 15 osób, z czego 14 z nich przedstawiono zarzuty. Wobec 11 z nich zostały zastosowane środki wolnościowe w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się z podejrzanymi, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych.

Proceder ten polegał na ładowaniu do samochodów ciężarowych większej ilości palet niż ta, która następnie była deklarowana na przepustce wyjazdowej. Wstępne ustalenia wskazują na współpracę magazynierów, osób wystawiających przepustki oraz kierowców.

Podejrzani przesłuchani w charakterze podejrzanych złożyli obszerne wyjaśnienia, które nie w pełni korelowały z ustalonym stanem faktycznym.

Za te czyny grozi im kara od 3 miesięcy do 7,5  lat pozbawienia wolności.

Aktualności