Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

11.10.2018 postępowanie wobec sprawcy podpalenia domu w Tokarni

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi śledztwo przeciwko Ryszardowi K., podejrzanemu o to, że;

  1. w nocy z 8 na 9 października 2018 roku w Tokarni, usiłował dokonać zabójstwa czwórki członków swojej rodziny, w ten sposób, że dokonał podpalenia przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniach mieszkalnych poddasza domu, czym spowodował powstanie pożaru domu w którym przebywali członkowie jego rodziny.
  2. W dniu 9 października 2018 roku w Tokarni, w celu zmuszenia funkcjonariuszy Policji do zaniechania ujęcia jego osoby, kierował wobec nich, przy użycia noża, groźby spowodowania obrażeń ciała, tj. o przestępstwo z art. 191§1kk

W trakcie prowadzonych czynności procesowych, ustalono, że Ryszard K. prowadzi wędrowny tryb życia, jak stwierdził jest osobą bezdomną. W trakcie złożonych wyjaśnień nie przyznał się on do popełnienia przedstawionych mu zarzutów. W złożonych wyjaśnieniach potwierdził fakt podpalenia  wskazując, że czyn ten miał stanowić formę protestu w związku z nierespektowaniem jego praw do domu i świadczeń. Zaprzeczył aby jego zamiarem było pozbawienie życia osób znajdujących się w podpalonym domu.

Z uwagi na potrzebę zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz grożącą podejrzanemu surową karę, Prokuratura w dniu dzisiejszym skierowała do Sądu Rejonowego w Myślenicach wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Aktualności