Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o pobicie.

Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód oskarżyła 2 mężczyzn o pobicie 4 pokrzywdzonych w dniu 21 marca 2014 roku w Krakowie. Pokrzywdzeni byli uderzani po głowie, twarzy, klatce piersiowej, czym narażono ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Trzej pokrzywdzeni to pracownicy jednego z lokali w Krakowie. Właściciel lokalu jest czwartym pokrzywdzonym.

W dniu 21.03. 2014 roku jeden z pokrzywdzonych ubrany w silikonową maskę Freddego Krugera rozdawał ulotki przed lokalem. W pewnej chwili podeszło do niego 2 mężczyzn, a jeden z nich chciał z nim porozmawiać. Pokrzywdzony czując woń alkoholu zażądał, by mężczyzna odszedł. Wraz ze swoim kolegą poszli w kierunku lokalu. W bramie został zaatakowany. Gdy jego kolega usiłował mu pomóc również został zaatakowany. Wówczas zniszczona została silikonowa maska (o wartości 1900 zł). Na pomoc pokrzywdzonym przyszedł właściciel lokalu i jego pracownica. Oni też zostali pobici.

Każdy z pokrzywdzonych doznał stłuczenia głowy, co spowodowało naruszenie narządów ich ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji udali się z pokrzywdzonymi celem poszukiwania napastników. W trakcie legitymowania jeden z oskarżonych - Michał K. naruszył nietykalność cielesną jednego z policjantów, nadto znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Sprawcy, w toku postępowania, przeprosili wszystkich pokrzywdzonych za zaistniałą sytuację.

Obu oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności