Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

12.03.2018 Śmiertelny wypadek w Sułkowicach

W dniu 9 marca 2018 roku w Sułkowicach, kierujący pojazdem osobowym przeznaczonym dla  niepełnosprawnych przejechał przez skrzyżowanie a następnie wjechał na parking znajdujący się przy sklepie spożywczym i uderzył kierowanym pojazdem w ścianę budynku sklepu. Uderzenie było tak silne, że pojazd doprowadził do rozbicia ściany budynku a następnie zatrzymał się wewnątrz sklepu. Kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu wypadku.

W tej sprawie wszczęto  w Prokuraturze Rejonowej w Myślenicach śledztwo w sprawie o przestępstwo z art. 177§2 kk (wypadek ze skutkiem śmiertelnym).

Stan faktyczny ustalono na podstawie zeznań świadków, zabezpieczonego monitoringu oraz przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia i zwłok.

Nie stwierdzono żadnych obrażeń zewnętrznych u kierującego. Wcześniej chorował on na zaawansowaną cukrzycę i poruszał się pojazdem przy użyciu protez kończyn dolnych.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierującego. Zwłoki przekazano do ZMS CMUJ w Krakowie, celem ustalenia przyczyn i mechanizmów śmierci.

Inspektorzy z Nadzoru Budowlanego stwierdzili, że uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku w budynku, nie grożą katastrofą budowlana.

 

Aktualności