Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

13.03.2018 Śmiertelny wypadek

W Prokuraturze Rejonowej Kraków –Krowodrza prowadzone jest postępowanie w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce w dniu 11 marca 2018r. w Balicach woj. Małopolskiego, gdzie kierujący pojazdem m-ki Ford Mondeo nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował należytej ostrożności i obserwacji przedpola jazdy, w wyniku, czego na łuku drogi w lewo zjechał na prawe pobocze gdzie potrącił stającego tam pieszego, powodując w ten sposób nieumyślnie wypadek drogowy, na skutek, którego pieszy doznał obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią, a następnie kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia, tj. o przest. z  art. 177§2 kk w zw. z art. 178 kk

W oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy w postaci zeznań świadków, zabezpieczonych nagrań z kamer – monitoringów, dokumentacji fotograficznej, protokołu użycia alkomatu, oględzin miejsca zdarzenia, oględzin samochodu m-ki Ford, przedstawiono zatrzymanemu Dariuszowi N., zarzuty z art. 177§2 kk i 178kk.

 Podejrzany złożył częściowe wyjaśnienia potwierdzające swój udział w zdarzeniu, zasłaniając się jednak brakiem świadomości spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Po przesłuchaniu prokurator skierował wniosek do Sądu, o tymczasowe aresztowanie Dariusza N. na okres 3 miesięcy, z uwagi na obawę matactwa i zagrożenia surową karą.

Za ten czyn grozi mu kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

                                                                                              


                                                

 

 

Aktualności