Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

13.03.2018 Zabójstwo w altance

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta prowadzone jest śledztwo w sprawie pozbawienia życia kobiety oraz usiłowania pozbawienia życia mężczyzny w dniu 9 marca 2018 roku w Krakowie.

Jak ustalono 9 marca br., dyżurny KP VII otrzymał zgłoszenie o pożarze altanki na terenie ogródków znajdujących się w dzielnicy Nowa Huta w Krakowie.

Po ugaszeniu pożaru, wewnątrz altanki ujawniono zwłoki kobiety lat 39.

Oględziny na miejscu zdarzenia były prowadzone w dniach 9 i 10 marca br., z udziałem biegłego ds. pożarnictwa.

W wyniku działań Policji ustalono, że sprawcą czynu jest 49 letni Paweł K., który po przedstawieniu zarzutów wyjaśnił, że gdy przebywał w altance, pozbawił przytomności 40 letniego mężczyznę a następnie pobił i związał kobietę z którą wcześniej się znał. Następnie chcąc ich pozbawić życia podpalił altankę. W wyniku pożaru kobieta poniosła śmierć na miejscu a mężczyźnie udało się zbiec i zawiadomić o pożarze Straż Pożarną.

Według sprawcy, dokonał tego czynu bowiem kobieta odmówiła utrzymywani z nim kontaktów.

W dniu 12 kwietnia 2018 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa - Nowej Huty, po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, zastosował wobec Pawła K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za ten czyn grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności