Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

13.09.2014 Akt oskarżenia w sprawie pobicia

Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta, skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Konradowi N., oskarżonemu o to, że dnia 25 grudnia 2017 r. w Krakowie wraz z innymi dotąd nieustalonymi osobami brał udział w pobiciu trzech osób a to poprzez wielokrotne uderzanie drewnianą pałką pokrzywdzonej kobiety po całym ciele, czym spowodował u pokrzywdzonej pourazowe złamanie trzonów kości lewego przedramienia oraz drobne otarcia naskórka ręki lewej, co skutkowało naruszeniem czynności narządów ciała trwającym dłużej niż 7 dni oraz związanym z powstaniem blizny pooperacyjnej, a pozostałych pokrzywdzonych naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo skutku opisanego w art. 156 § 1 k.k. i 157 § 1 k.k., a to poprzez uderzanie ich drewnianą pałką po głowie, a nadto w trakcie zadawania uderzeń pokrzywdzonej kobiecie zabrał poprzez zerwanie, w celu przywłaszczenia, należącą do niej rzecz ruchomą a to: torebkę o wartości 350 zł, wraz z zawartością w postaci portmonetki o wartości 40 zł., kluczyków samochodowych, kompletu kluczy do mieszkania, dokumentów, karty płatniczej a także ukrył dokument, który nie miał prawa wyłącznie rozporządzać a to dokument prawa jazdy oraz dokument dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz gotówki, a czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 k.k. i art. 156 § 1 pkt 2 k.k. i art. 158 § 1 k.k. i art. 275 § 1 k.k. i art. 276 w zw z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.

W toku śledztwa na podstawie całokształtu materiału dowodowego ustalono, że 25 grudnia 2017 r. ok. godz. 03:00 w Krakowie na terenie jednego z krakowskich osiedli przebywali pokrzywdzeni oczekując na przyjazd taksówki. W pewnym momencie do pokrzywdzonych osób podbiegła grupa kilku - nie więcej niż 10 młodych mężczyzn, wśród nich znajdował się oskarżony Konrad N. Mężczyźni byli ubrani na ciemno w bluzy z kapturem oraz niektórzy z nich w kominiarki. Nadto, przynajmniej część z nich była pod wpływem alkoholu. Mężczyźni a w tym oskarżony, bez powodu - używając drewnianych pali, kijów bejsbolowych, szklanych butelek oraz swoich części ciała (ręce/nogi) zaatakowali pokrzywdzonych.

Napastnicy wielokrotnie uderzali pokrzywdzonych po całym ciele. Nadto, w trakcie zadawania uderzeń pokrzywdzonej - Konrad N. ukradł kobiecie torebkę z zawartością rzeczy osobistych i dokumentów.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia oraz policji. W wyniku penetracji terenu - zatrzymano oskarżonego, który posiadał przy sobie torebkę pokrzywdzonej wraz z zawartością. Przesłuchany oskarżony przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyjaśnił, że znajdował się pod wpływem alkoholu, wskazał, że motywem jego zachowania były porachunki pseudokibiców. Zaprzeczył, aby miał używać drewnianego pala przy zadawaniu uderzeń. Zaprzeczył także by miał dokonać rozboju gdyż torebkę zabrał, kiedy już leżała na ziemi. Oskarżony odmówił składania wyjaśnień w zakresie dotyczącym pozostałych napastników.

Oskarżony był już karany Sądownie, za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności
od 2 do 12 lat.

Rzecznik Prasowy

PPO Janusz Hnatko

 

 

 

 

Aktualności