Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

14.11.2017 Dokonali rozboju w centrum Krakowa

W Prokuraturze Rejonowej Kraków –Śródmieście Zachód prowadzone jest postępowanie w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego w dniu 6 listopada 2017 roku w centrum Krakowa miało dopuścić się 4 mężczyzn.

Mężczyźni ci w centrum Krakowa oferowali przygodnie spotkanym osobom sprzedaż papierosów  a po odmowie sprzedaż karty bankomatowej na której miały znajdować się pieniądze w kwocie kilkaset złotych. W związku z odmową zawarcia transakcji mężczyźni stali się agresywni a jeden z nich wyjął nóż, którym grożąc domagał się pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów. Napastnicy następnie skopali i pobili  pokrzywdzonych oraz zabrali na ich szkodę portfel, pieniądze, telefon komórkowy a następnie uciekli zabierając te przedmioty.

W trakcie ucieczki porzucili portfel z którego wyciągnęli pieniądze oraz telefon komórkowy,

Dzięki szybkiej interwencji Policji, którą zaalarmowali pokrzywdzeni ujęto wszystkich napastników,

Następnego dnia w Prokuraturze  Rejonowej przedstawiono sprawcom a to, J. B. lat 18, M.A. lat 18, M.S. lat 17 oraz B.J. lat 17, obywatelom Ukrainy zarzut dokonania rozboju z użyciem noża na szkodę 2 mężczyzn.

Przesłuchani w charakterze podejrzanego nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, składając wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia Wydział II karny, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za ten czyn grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Aktualności