Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

15.09.2020 Postępowanie Prokuratury Rejonowej Kraków - Podgórze

W Prokuraturze Rejonowej Kraków - Podgórze, prowadzone jest śledztwo w sprawie o przest. z art. 177 par. 2 k.k. dotyczące wypadku drogowego zaistniałego w dn. 13.09.2020 roku ok. godz. 14.20 w Krakowie na autostradzie A4 kilometr 412 + 500 kierunek Rzeszów, w następstwie którego śmierć poniosła pasażerka pojazdu marki Ford Transit.

Ze wstępnych ustaleń (czynności przeprowadzonych na miejscu zdarzenia) wynika, iż w pojeździe Ford, jadącym lewym pasem ruchu autostrady A4 w kierunku Rzeszowa, na wysokości około 412 + 500 kilometra, doszło do pożaru wnętrza pojazdu. W trakcie jazdy z pojazdu wyskoczył kierowca, a pojazd jechał dalej, podczas gdy jego wnętrze trawił pożar. Po tym, jak pojazd pokonał kilkadziesiąt metrów, prawymi drzwiami wyskoczyła z niego także pasażerka.

Pojazd po przejechaniu kolejnych kilkudziesięciu metrów zatrzymał się na barierze ochronnej wewnętrznej. Kierujący pojazdem doznał obrażeń a pasażerka (jego żona), w następstwie odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Kierowca został przetransportowany za pośrednictwem lotniczego pogotowia ratunkowego do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, z licznymi oparzeniami ciała, otarciami oraz złamanym obojczykiem.

Ciało kobiety, zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, celem wykonania sekcji zwłok.

Przeprowadzono oględziny miejsca oraz pojazdu, w tym szczegółowo akumulatora pojazdu.

Prowadzone są czynności mające na celu ustalenie przyczyn pożaru.

Aktualności