Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

15.11.2018 Postępowanie w sprawie znęcania się nad członkami rodziny.

Prokuratura Rejonowa w Olkuszu nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie p-ko Kamilowi K. podejrzanemu o to, że w okresie od bliżej nieustalonego dnia i miesiąca 2014 roku do 2 listopada 2018 roku w Olkuszu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią oraz ojcem w ten sposób, że niszczył sprzęty wyposażenia domu, zadawał im uderzenia w twarz, głowę i po całym ciele, kopał po plecach i po głowie, a w dniu 2 listopada 2018 roku zadał babci uderzenie pięścią w twarz, a ojcu uderzenia pięścią w twarz i po całym ciele, a następnie po przewróceniu go na podłogę kopał go po twarzy, głowie i całym ciele, tj. o czyn z art. 207§1 kk.

W dniu 8.11.2018 roku KPP w Olkuszu poinformowana została przez Szpital „Nowy” w Olkuszu, że na oddziale Intensywnej terapii znajduje się ojciec podejrzanego, który najprawdopodobniej został pobity.

Jak ustalono dotychczas, w dniu 2.11.2018 roku Kamil K. pobił swojego ojca, a w następstwie odniesionych obrażeń, w dniu 7.11.2018 roku wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które zabrało go szpitala.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Na wniosek Prokuratury, postanowieniem z dnia 10.11.2018r. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec Kamila K. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W dniu 13.11.2018 roku Szpital przekazał do KPP w Olkuszu informację o zgonie pokrzywdzonego. Zwłoki przekazane zostały do ZMS w Krakowie celem ustalenia przyczyny zgonu, co ukierunkuje dalszy tok postępowania.

 

 

Rzecznik Prasowy

PPO Janusz Hnatko

Aktualności