Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

16.11.2017 sprawa dot. zabójstwa w dzielnicy Podgórze

W dniu 15 listopada 2017 roku zarejestrowano w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Podgórze postępowanie o przestępstwo z art. 148§1 kk. Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15.11.2017 roku, w wyniku którego śmierć poniosła kobieta w wieku 63lat.

W nocy  15 listopada br., funkcjonariusze Policji przybyli na miejsce zdarzenia przy ul. Benedykta. Na miejscu w pokoju na podłodze ujawniono ciało kobiety z licznymi obrażeniami głowy oraz raną ciętą szyi. Na miejscu zatrzymano konkubenta zmarłej Bogusława K. lat 56. Z udziałem prokuratora i biegłego medyka sądowego, zostały przeprowadzone oględziny miejsca ujawnienia zwłok oraz mieszkania, zabezpieczono prawdopodobne narzędzie zbrodni.  Ciało pokrzywdzonej zostało skierowane do ZMSCM UJ w Krakowie, celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

 Obecnie trwają czynności procesowe: przesłuchania świadków, zabezpieczenia monitoringu.

W dniu dzisiejszym Bogusław K. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze, gdzie przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Przesłuchano go w charakterze podejrzanego, przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wymijające wyjaśnienia, zasłaniając się jednocześnie niepamięcią z powodu spożytego alkoholu.

Jest sporządzany wniosek do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za ten czyn grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

 

Aktualności