Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Komunikat z dnia 17 lutego 2017 roku, o czynnościach w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym w Wydziale I Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dotyczącym wypadku kolumny rządowej, do którego doszło 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu.

      Zarządzeniem nr 20/2017 z dnia 16 lutego 2017 roku Prokurator Regionalny w Krakowie, na wniosek Prokuratora Okręgowego w Krakowie powołał trzyosobowy zespół prokuratorów „do prowadzenia śledztwa (…) w sprawie wypadku drogowego w dniu 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu, w którym Prezes Rady Ministrów Beata Szydło oraz funkcjonariusz BOR doznali obrażeń ciała, które to obrażenia naruszyły czynności ich ciała powyżej dni 7, to jest o przestępstwo z art. 177§1 kk.”

      W związku z powyższym, w dniu 17 lutego 2017 roku, przez prokuratorów - członków tego zespołu wykonywane są kolejne zaplanowane czynności procesowe. Stanowią je w szczególności przesłuchania w charakterze świadków w Oświęcimiu sześciu ratowników medycznych, udzielających pomocy poszkodowanym w trakcie wypadku w dniu 10 lutego 2017 roku.

Aktualności