Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

17.08.2018 Śledztwo w sprawie wypadku w parku rozrywki

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu w dniu 17 sierpnia 2018 roku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 16 sierpnia 2018 roku w Zatorze, na terenie parku rozrywki „Energylandia”, narażenia pracownika obsługi na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i spowodowania nieumyślnie śmierci pokrzywdzonego w tym samym miejscu i czasie, tj. o przestępstwo z art. 220§1 kk i art. 155 kk w zw. z art. 11§2kk.

W toku postępowania przygotowawczego ustalono, że w dniu 16 sierpnia 2018 roku około godziny 20.30 w Zatorze na terenie parku rozrywki „Enrgylandia” pracownik obsługi parku (lat 37) został uderzony najprawdopodobniej przez znajdujący się w ruchu wagonik kolejki górskiej o nazwie „Hyperion”. Pokrzywdzonemu niezwłocznie udzielona została pomoc medyczna przez przybyłych na miejsce zdarzenia ratowników medycznych. Po kilkudziesięciu minutach bezskutecznej reanimacji stwierdzono jego zgon.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały czynności procesowe z udziałem prokuratora i funkcjonariuszy policji. W dniu 17 sierpnia 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu zasięgnęła opinii ZMS CM UJ w Krakowie w celu przeprowadzenia oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok.

Aktualności