Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

19.03.2019 Informacja dotycząca czynności podejmowanych w sprawie Wydziału I Prokuratury Okręgowej w Krakowie dot. m.in. zabójstwa w 1992 roku zaistniałego w Warszawie - Aninie.

W uzupełnieniu wcześniejszych informacji o stanie śledztwa dotyczącego m.in. zabójstwa małżeństwa Piotra Jaroszewicza oraz Alicji Solskiej – Jaroszewicz zaistniałego z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku w Warszawie – Aninie, Prokuratura Okręgowa w Krakowie, podaje następujące informację.

Aktualny czas trwania śledztwa został przedłużony do dnia 30 czerwca 2019 roku, do tego też czasu, Sąd Apelacyjny w Krakowie, postanowieniem z dnia 6 marca 2019 roku, przedłużył wszystkim podejrzanym środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku dotychczasowego śledztwa, prowadzono intensywne czynności procesowe, dotyczące nie tylko czynów objętych dotychczas zakresem prowadzonego śledztwa, ale mające na celu weryfikację hipotezy, zakładającej popełnienia przez podejrzanych innych podobnych przestępstw na terenie kraju.

W wyniku tych działań zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na uzupełnienie głównemu podejrzanemu o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów- Robertowi S. zarzutów o kolejne przestępstwa, a to: zabójstwa małżeństwa, które miało miejsce na początku 1991 roku, na terenie Trójmiasta, oraz usiłowania zabójstwa mężczyzny, które miało miejsce w 1993 roku, w Izabelinie.

Równolegle ustalono, że podejrzani Robert S. oraz Marcin B. wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą dopuścili się kolejnych rozbojów w tym jednego na terenie Anina, który miał miejsce w styczniu 1994 roku oraz drugiego w miejscowości Przysucha w sierpniu 1994 roku. Trwają dalsze czynności weryfikacyjne w tym wątku.

Na chwilę obecną nie można określić terminu ukończenia całego śledztwa.

Zakładamy, że wątki uprowadzenia dla okupu małoletniego (zdarzenie ze stycznia 2017 roku) oraz uprowadzenia krakowskiego biznesmena (zdarzenie z czerwca 2013 roku) zostaną ukończone do 30 czerwca 2019 roku.

Aktualności