Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

19.03.2020 Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Myślenicach

  W Prokuraturze Rejonowej w Myślenicach prowadzone jest śledztwo przeciwko Józefowi B., podejrzanemu o to, że w dniu 12 marca br., w Krzyszkowicach, oddając strzał z broni myśliwskiej w kierunku kobiety spowodował obrażenia jej ciała w postaci rany postrzałowej okolicy barku lewego, a obrażenia spowodowały u pokrzywdzonej chorobę realnie zagrażającej  życiu tj. o przestępstwo z art. 156§2 kk.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Józef B., przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że 12 marca br., w miejscu zamieszkania zorganizował „stypę” po zmarłym psie. Razem ze znajomymi spożywali alkohol. Rano tego dnia, wyciągnął on z szafy pancernej broń, ponieważ miał trenować strzelanie do lotek. Nie odłożył broni do szafy tylko oparł ją o jej bok. W trakcie trwania imprezy, chciał schować ją do szafy, wziął ją do ręki i poszedł do salonu gdzie siedzieli goście. W pewnym momencie broń wypaliła. W wyniku wystrzału ranna została kobieta, która doznała  obrażeń ciała realnie zagrażających jej życiu.

Trwają czynności mające na celu odtworzenie szczegółowego przebiegu zdarzeń.

Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz uwzględniając okoliczności jego popełnienia, wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40 tysięcy złotych.

Aktualności