Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

19.10.2020 Zmiana zarzutów w sprawie katastrofy budowlanej do jakiej doszło 10 lutego 2020 roku w Bukowinie Tatrzańskiej

W związku z postępowaniem prowadzonym w Wydziale II Prokuratury Okręgowej w Krakowie, w sprawie katastrofy budowlanej do jakiej doszło 10 lutego 2020 roku w Bukowinie Tatrzańskiej, w wyniku której śmierć poniosły trzy osoby przygniecione pokryciem dachu jakie zerwane zostało z obiektu pełniącego funkcję wypożyczalni sprzętu  narciarskiego, w okolicy wyciągu usytuowanego na Rusińskim Wierchu, w dniach 16 października oraz 19 października 2020 roku, ogłoszono postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz ich zmianie wobec trzech osób.  

Właścicielom przedmiotowego obiektu tj. Tomaszowi Ż. (lat 36) oraz Łukaszowi M. (lat 32), a także  wykonawcy przedmiotowej konstrukcji tj. Piotrowi W.(lat 55), przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw polegających na nieumyślnym sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mieniu wielkich rozmiarów, mającego postać zawalenia się budowli, którego skutkiem była śmierć trzech osób oraz odniesienie obrażeń o jakich mowa w art. 157 § 2 k.k. przez kolejnego pokrzywdzonego.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, przy czym jeden z nich odmówił składania wyjaśnień.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze m.in. w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za zarzucane czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualności