Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

20.01.2021 Postępowanie Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta

W Prokuraturze Rejonowej Kraków - Nowa Huta w Krakowie zarejestrowano sprawę dotyczącą nieumyślnego sprowadzenia w dniu 26 grudnia 2020 roku w Krakowie zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, czego następstwem była śmierć mężczyzny tj. o przest. z art. 163 § 1 pkt 1 kk w zw. z §2 w zw. z §4 kk.

W dniu 26 grudnia 2020 roku, Prokurator dyżurny koordynował oględziny miejsca zdarzenia oraz miejsca znalezienia zwłok na osiedlu Na Skarpie w Krakowie. Na miejscu zastano załogę Straży Pożarnej, która dokonując penetracji mieszkania w jednym z pokoi ujawniła mężczyznę bez oznak życiowych, a w drugim leżącą na łóżku nieprzytomną starszą kobietę, jak się okazało matkę zmarłego. Zwłoki pokrzywdzonego zostały przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ celem dokonania oględzin zewnętrznych i przeprowadzenia sekcji zwłok, natomiast pokrzywdzona została zabrana do Szpitala. W dniu 28 grudnia 2020 roku biegły z zakresu badań pożarowych przeprowadził oględziny miejsca ujawnienia pożaru.

W toku wstępnych czynności ustalono, że pokrzywdzony był osobą zmagającą się z problemami zdrowotnymi, palącą nałogowo papierosy oraz nadużywającą alkohol.

Przyczyna pożaru zostanie ustalona po uzyskaniu opinii biegłego, wstępna hipoteza zakłada nieostrożne postępowanie osoby z otartym ogniem.

W sprawie trwają czynności w postaci przede  wszystkim  przesłuchań ustalonych świadków.

 

 

Aktualności