Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

20.08.2018 Postępowanie w sprawie znęcania się nad dzieckiem

Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza w Krakowie, prowadzi śledztwo z zawiadomienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie dotyczące znęcania i spowodowania uszkodzeń ciała dwumiesięcznego noworodka.

W toku śledztwa postawiono zarzuty rodzicom dziecka, Kamilowi i Annie W., o to, że w okresie od 10 do 16 sierpnia 2018 roku w jednej z podkrakowskich miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się fizycznie nad osobą nieporadną ze względu na wiek, to jest swoim synem urodzonym 11 czerwca 2018 roku, poprzez uderzanie go po ciele, szarpanie, potrząsanie, czym spowodowali obrażenia jego ciała w postaci krwiaka przymózgowego, złamanie prawego obojczyka, liczne zasinienia klatki piersiowej oraz zasinienia kończyny dolnej, co spowodowało naruszenie czynności narządów jego ciała na okres powyżej siedmiu dni, tj. o przest. z art. 207 § la k.k. i art. 157 § 1 k. k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Przesłuchani, w charakterze podejrzanych rodzice dziecka, nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Wobec podejrzanych skierowano do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 18 sierpnia 2018 roku Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec obojga podejrzanych na okres dwóch miesięcy.

Za popełnione czyny grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Aktualności