Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni za napad na stację paliw.

21-05-2012

Trzy osoby oskarżyła Prokuratura Rejonowa Kraków – Prądnik Biały o rozbój w dniu 22.03.br . w miejscowości Modlnica k. Krakowa. Oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu. Zaplanowali napad i ustalili dokładnie podział ról. Przyjechali na stację paliw samochodem, którym kierował Dominik W. Przywiózł on swoich kolegów oraz dostarczył im pałkę teleskopową oraz ubrania takie jak: bluzy, kominiarki, chustkę i rękawiczki. Łukasz O. i Przemysław S. przebrali się w te ubrania i poszli na stację paliw.
Przy dystrybutorze spotkali pracownika stacji, któremu kazali wejść do budynku stacji. Po wejściu do budynku stacji Łukasz O. zaczął uderzać pałką teleskopową w blat biurka krzycząc, że to napad. Kazał pracownikowi stacji i znajdującej się tam jego dziewczynie klęknąć na ziemię i groził im pozbawieniem życia. W tym czasie Przemysław S. wszedł za biurko i z szuflady biurka wyciągnął pieniądze, stanowiące utarg dzienny oraz karty doładowań do telefonów, jak również portfel pracownika wraz z zawartością / dowód osobisty, różne dokumenty, karta bankomatowa i gotówka w kwocie 350 zł / oraz aparat fotograficzny o wartości 500 zł na szkodę dziewczyny pracownika.
W toku śledztwa podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia korespondujące z ustalonym stanem faktycznym. Napastników zauważył przejeżdżający obok stacji paliw funkcjonariusz Policji. Widział jak jeden z nich zakładał kominiarkę, drugi kaptur i chustkę. To zachowanie zaniepokoiło go i dlatego podjął działania takie jak zatrzymanie pojazdu, którym jechał i zawrócenie do stacji paliw. Następnie podszedł do okna i zobaczył klęczącego pracownika stacji oraz zamaskowanego mężczyznę. Krzyknął, że jest z Policji. Napastnik rzucił się na interweniującego funkcjonariusza Policji ale został obezwładniony i zatrzymany. Był to Łukasz O. Drugiemu z napastników udało się zbiec ale następnego dnia już został zatrzymany. Kolejnym zatrzymanym był kierowca Dominik W. Oskarżeni są w wieku 27 i 28 lat, Dominik W. ma wyższe wykształcenie, wszyscy oskarżeni byli już karani, a Łukasz O. wielokrotnie - czyn, o który jest obecnie oskarżony popełnił w warunkach recydywy. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, a przy zastosowaniu przepisu dot. recydywy nawet i do 15 lat. Oskarżeni są tymczasowo aresztowani.

Aktualności