Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

2018-02-23 Czynności w sprawie nieprawidłowości przy wynajmie różnym podmiotom gospodarczym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie nieruchomości …

W ramach nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgowa w Krakowie wielomiesięcznego śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy wynajmie różnym podmiotom gospodarczym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie nieruchomości w ścisłym centrum Krakowa, w dniu 20 lutego 2018 roku, przy pomocy funkcjonariuszy Delegatury CBA w Krakowie doszło do zatrzymania kilku osób.

Do zatrzymania doszło w jednej z restauracji w centrum Krakowa, w trakcie przekazywania pieniędzy przeznaczonych na łapówki dla urzędników w zamian za spowodowanie wygrania przetargu na nieruchomość przezkonkretną osobę. Zatrzymanym Robertowi F. (lat 46)  i Małgorzacie P. (lat 45) zostały przedstawione zarzuty szeregu przestępstw płatnej protekcji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wyżej wymienionych osób.

W toku czynności zabezpieczono między innymi samochód marki Porsche Cayenne z 2015 roku o wartości kilkuset tysięcy złotych, należący do Robert F., osoby formalnie nie uzyskującej żadnych dochodów. Należy podkreślić że śledztwo jest rozwojowe i planowane są dalsze zatrzymania.

Aktualności