Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

2018-08-31 Postępowanie w sprawie ujawnionych zwłok na terenie Plant w Krakowie

     W dniu 31 sierpnia 2018 roku w godzinach porannych Prokurator dyżurny  z Prokuratury Rejonowej Kraków - Śródmieście Zachód został powiadomiony o ujawnieniu zwłok mężczyzny na terenie Plant w rejonie ulicy Olszewskiego
w Krakowie. Na podstawie dotychczas uzyskanych informacji dowodowych w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Śródmieście Zachód wszczęto śledztwo w sprawie uzasadnionego podejrzenia zabójstwa W.G., mężczyzny lat 62, poprzez kilkakrotne ugodzenie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego doszło do wykrwawienia i zgonu. Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o ujawnieniu zwłok, prokurator wraz z medykiem sądowym KiZMS CM UJ oraz funkcjonariuszami KWP w Krakowie przeprowadzili oględziny zewnętrzne zwłok i oględziny miejsca zdarzenia. Po ich zakończeniu przeprowadzona została w KiZMS CM UJ sekcja zwłok pokrzywdzonego, w której to czynności uczestniczył prokurator.

    Jak dotąd ustalono, że zmarły to 62 letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa. Dla potrzeb dowodowych zabezpieczono monitoringi obejmujące okolice miejsca ujawnienia zwłok, trwa ustalanie i przesłuchiwanie świadków, którzy widzieli wcześniej pokrzywdzonego. Prowadzone są również przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez pokrzywdzonego. Zlecone zostały również badania toksykologiczne i histopatologiczne próbek zabezpieczonych w trakcie sekcji zwłok. Ustalane są nadto okoliczności przebywania tego mężczyzny na terenie Plant.

    Czynności dotychczas przeprowadzone na miejscu zdarzenia oraz wstępne ustalenia, w szczególności poczynione podczas sekcji zwłok pozwalają na przyjęcie jako równorzędnych dwóch wersji śledczych, z których jedna zakłada, że zgon nastąpił w wyniku zabójstwa, zaś druga, iż zgon nastąpił wskutek samobójczego targnięcia się pokrzywdzonego na swoje życie.

 

Aktualności