Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

2020-05-22 Informacja dotycząca zdarzenia, które miało miejsce w Zagórzu powiat Chrzanów

Uprzejmie informuję, że w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie zarejestrowano postępowanie przygotowawcze o przestępstwo z art. 148 § 1 kk popełnione na szkodę małoletniej dziewczynki w wieku 5 lat, dokonane w Zagórzu powiat chrzanowski.

 Dotychczas ustalono następujący stan faktyczny:

 W dniu 21 maja 2020 roku babcia zmarłej, ok godziny 9 rano weszła do pokoju, który zajmowała jej córka i wnuczka. Wymieniona zastała córkę i wnuczkę leżące wspólnie na łóżku, co nie wzbudziło jej podejrzeń. Ponownie babcia weszła do tego pokoju ok godziny 10.30 i wówczas ta powiedziała jej, że zabiła swoją córkę. Po zawiadomieniu Policji, a następnie Prokuratury, na miejscu zostały przeprowadzone przez prokuratora oględziny z udziałem techników kryminalistyki z KPP w Chrzanowie i KWP w Krakowie oraz z udziałem biegłego lekarza sądowego. Zabezpieczono liczne ślady kryminalistyczne. Ciało zmarłej dziewczynki przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie, celem przeprowadzenia sekcji. Zlecono także badania toksykologiczne. Monika R. została zatrzymana procesowo, a także zabezpieczono od niej odzież. Z uwagi na obrażenia ciała, matka dziecka Monika R., została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Posiada ona rany cięte na rękach i nogach oraz ranę kłutą brzucha. Wymagała interwencji chirurgicznej.  Pobrano krew od Moniki R. na zawartość alkoholu lub substancji odurzających we krwi.

Nadal nie można wykonać czynności procesowych z udziałem zatrzymanej z uwagi na proces terapeutyczny. Nie uzyskano informacji, kiedy czynności takie mogą zostać wykonane.  Prokurator prowadzący może wykonać czynności procesowe w stosunku do Moniki R. na terenie Szpitala, w którym obecnie przebywa.

 

Rzecznik Prasowy,

PPO Janusz Hnatko

Aktualności