Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

2020-12-29 Akt oskarżenia w sprawie zdarzenia z 10 lutego 2020 roku w Bukowinie Tatrzańskiej

Prokuratura Okręgowa w Krakowie - w dniu 18 grudnia 2020 r. - zakończyła śledztwo w sprawie zdarzenia mającego miejsce dnia 10 lutego br. w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie na terenie stacji narciarskiej doszło do zerwania, na skutek porywistego wiatru, dachu obiektu pełniącego funkcję wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Przedmiotowa konstrukcja po oderwaniu się od obiektu uderzyła w grupę osób znajdujących się na parkingu stacji narciarskiej, a następnie zatrzymała się na budynku górnej stacji wyciągu krzesełkowego. Powyższe zdarzenie skutkowało śmiercią trzech osób oraz obrażeniami czwartego pokrzywdzonego. 

W dniu 29 grudnia 2020 r. do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu skierowano akt oskarżenia w przedmiotowej sprawie, obejmujący trzy osoby tj: Tomasza Ż. oraz Łukasza M. – inwestorów będących właścicielami przedmiotowej wypożyczalni oraz Piotra W. – właściciela firmy budowlanej wykonującej prace polegające na przebudowie i przystosowaniu obiektu mającego pełniącego funkcje w/w wypożyczalni.

Wszystkim mężczyznom przedstawiono zarzuty nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci zawalenia się budowli, skutkującego m.in śmiercią trzech osób oraz obrażeniami ciała kolejnego pokrzywdzonego.

Przyjęta kwalifikacja to: 163 § 1 pkt 2 w zw. z § 4 k.k. i 157 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

 

Za powyższy czyn podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktualności