Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

2021-03-19 Sprawa Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu dotycząca zatrzymania 3 osób w związku z likwidacją magazynu z nielegalnymi papierosami

 

   W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Oświęcimiu 8 marca 2021 r. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali 3 osoby w związku z likwidacją magazynu, w którym przechowywano nielegalne wyroby tytoniowe.

   Wartość nielegalnych wyrobów akcyzowych sięgnęła około 3,7 mln złotych

   W wyniku przeszukań pomieszczeń mieszkalnych, garażowych oraz samochodu dostawczego ujawniono ponad 4,8 mln sztuk papierosów w paczkach oraz 60 kg tytoniu, bez polskich znaków akcyzy.  Łączna wartość zabezpieczonych nielegalnych wyrobów akcyzowych wyniosła około 3,7 mln złotych. Papierosy przechowywane w  przeszukanych pomieszczeniach były przeznaczone do dystrybuowania na terenie Małopolski i Śląska.

   Zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych

   Krzysztof B., Paweł H. i Tomasz B. usłyszeli zarzuty przechowywania w pomieszczeniach garażowych, mieszkalnych oraz w samochodzie dostawczym papierosów bez polskich znaków akcyzy oznaczonych banderolami państw zza wschodniej granicy oraz tytoniu.

   Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów  i odmówili składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.  

   Za czyny zarzucane podejrzanych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Rzecznik Prasowy

PPO Janusz Hnatko 

Aktualności