Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

21.01.2021 Postępowanie Prokuratury Rejonowej Kraków - Krowodrza

W Prokuraturze Rejonowej Kraków - Krowodrza w Krakowie, prowadzone jest postępowanie p-ko Mateuszowi C., lat 30, podejrzanemu o to, że: w dniu 30 grudnia 2020 roku w Krzeszowicach woj. małopolskiego, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego mężczyzny, swoim zachowaniem bezpośrednio zmierzał do dokonania czynu zabronionego poprzez zadanie mu kilkukrotnie ciosów nożem w okolicy tułowia-klatki piersiowej, brzucha, czym spowodował u niego obrażenia w postaci rany kłutej powłok brzucha, szeregu ran kłutych, które to obrażenia stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu w rozumieniu art,15ó§l pkt 2 kk, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzieloną pomoc medyczną pokrzywdzonemu, przy czym zarzuconego mu czynu dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa, tj. o przestępstwo z art. 13§1 kk w zw. 148 § 1 kk i art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw, z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

Z dotychczas ustalonego stanu faktycznego wynika, że krytycznego dnia na skwerze w centrum Krzeszowic pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, po czym Mateusz C., zadał szereg ciosów nożem pokrzywdzonemu. Pokrzywdzony przeszedł szereg zabiegów ratujących życie w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, obecnie jego stan jest dobry. Podejrzany Mateusz C., został zatrzymany przez policjantów a następnie przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy dla Krakowa- Krowodrzy, zastosował wobec Mateusza C., środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności

 

 

Aktualności