Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

21.04.2017 Nielegalna hodowla węży.

Prokuratura Rejonowa w Olkuszu nadzoruje śledztwo w sprawie posiadania i rozprowadzania narkotyków na terenie Olkusza i okolicznych miejscowości. W ramach śledztwa funkcjonariusze Policji z KPP w Olkuszu udali się do mieszkania 26-letniego mieszkańca Klucz w celu dokonania przeszukania mieszkania, ponieważ w śledztwie zgromadzony materiał dowodowy uprawdopodabniał posiadanie przez w/w narkotyków. W mieszkaniu odnaleziono m.in. gram suszu marihuany.

W mieszkaniu ujawniono także nielegalną hodowlę węży. Przy współudziale policji, służb ratowniczych, a także weterynaryjnych dokonano likwidacji hodowli. Mieszkańcowi Klucz postawiono zarzut z art. 62 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także zarzut z art. 128 ust. 2 pkt D ustawy o ochronie przyrody (posiadanie wbrew przepisom ustawy jednej sztuki gatunku chronionego węża – pytona).

Węża przekazano do ogrodu zoologicznego. Pozostałe cztery węże (grzechotniki) z mocy ustawy zneutralizowano jako osobniki bezpośrednio zagrażające otoczeniu.

Wobec podejrzanego zastosowano dozór policji.

Za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualności