Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o pobicie.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła 3 mężczyzn o pobicie 2 pokrzywdzonych w dniu 9 marca 2013 roku w Krakowie i spowodowanie u nich obrażenia ciała. W czasie tego czynu jeden z oskarżonych - Łukasz B. używał niebezpiecznego narzędzia w postaci metalowej pałki.

W dniu 9.03.2013 r. ok. północy pokrzywdzony paląc papierosa przed lokalem mieszczącym się przy ul. Jabłonkowskich w Krakowie zwrócił młodemu mężczyźnie uwagę na jego agresywne zachowanie względem młodej kobiety, także znajdującej się przed lokalem. Tym młodym mężczyzną okazał się  Łukasz B. W wyniku tego działania chciał on „bić się” z pokrzywdzonym, ten jednak odmówił konfrontacji. Po kilkunastu minutach opuścił wraz z żoną lokal. Wracając do domu, pokrzywdzony ponownie spotkał  na swojej drodze Łukasza B., tym razem już z metalową pałką w ręku. Zaatakował  on pokrzywdzonego, zadając mu liczne ciosy. Po chwili leżącego już pokrzywdzonego zaatakowali koledzy Łukasza B.: Konrad S. i Karol K. Zadawali mu ciosy pięściami, kopali i szarpali. Pokrzywdzony próbował uciec, jednak napastnicy dogonili go, przewrócili na ziemię i ponownie zaatakowali w powyższy sposób. Napastnicy odstąpili dopiero po rozpaczliwej interwencji małżonki pokrzywdzonego. Lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził, że pokrzywdzony znajduje się w stanie zagrażającym życiu, w związku z czym został on przewieziony na SOR szpitala wojskowego w Krakowie. W trakcie zdarzenia atakowanemu mężczyźnie również próbował pomóc jego znajomy. Jednakże został on zaatakowany przez Łukasza B., który uderzył go posiadaną pałką w głowę. W wyniku tego uderzenia napastnik rozciął temu pokrzywdzonemu skórę w okolicach łuku brwiowego.

Z opinii sądowo – lekarskiej wynika,  że pokrzywdzony, w wyniku pobicia doznał  licznych ran tłuczonych powłok głowy, krwiaka w okolicy oczodołowej oraz skręcenia stawu skokowego – goleniowego. Te obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów ciała na okres trwający dłużej niż siedem dni, a więc skutki określone w art. 157§1 kk.

Biegli lekarze stwierdzili, że kolega pokrzywdzonego, który chciał mu pomóc, doznał rany tłuczonej w okolicy czołowej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała na okres trwający nie dłużej niż siedem dni, a więc skutek określony w art. 157§2 kk.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Łukaszowi B. grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, a jego kolegom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Aktualności