Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

22.01.2020 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Wieliczce

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi B., (lat 63), oskarżonemu o to, że w kwietniu 2019 roku w Śledziejowicach, poprzez ugodzenie pokrzywdzonego nożem w okolice uda spowodował uszkodzenie naczyń krwionośnych skutkujących chorobą realnie zagrażającą życiu pokrzywdzonego a w następstwie wykrwawienia pokrzywdzony zmarł, tj. o przestępstwo z art. 156§3.

Jak ustalono, Stanisław B., wraz z pokrzywdzonym, jako sąsiedzi, często spożywali wspólnie alkohol. Dochodziło wówczas między nimi do awantur. Tego dnia też wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury w trakcie, której Stanisław B., ugodził nożem kuchennym pokrzywdzonego w udo. Pokrzywdzonemu udało się wytrącić z ręki napastnika nóż a następnie wyszedł on w kierunku własnego domu. W drodze, w wyniku upływu krwi pokrzywdzony przewrócił się.

Po pewnym czasie, przejeżdżający w pobliżu świadkowie widząc leżącego na ziemi mężczyznę wezwali Pogotowie Ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz Pogotowia, stwierdził zgon w wyniku wykrwawienia.

Oskarżony przyznał się do zadania ciosu nożem i przedstawił własny przebieg zdarzenia.

Za ten czyn grozi kara od 5 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności