Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

22.12.2020 Informacja w sprawie wypadku drogowego w Zagórzu.

Informuję, że w związku ze zdarzeniem drogowym do którego doszło 19-tego grudnia 2020 roku około godz. 15 w miejscowości Zagórze, w trakcie kolizji samochodu osobowego maki Ford Escort z busem osobowym kierujący pojazdem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Będący na miejscu prokurator wstępnie ustalił, że najprawdopodobniej kierujący pojazdem osobowym Mateusz W., prowadząc od strony Krakowa w kierunku Bochni wpadł w poślizg i z bardzo dużą siłą uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka bus.

W busie znajdowało się 15 osób + kierowca, doznali oni obrażeń ciała przy czym do szpitali zabrano 7 osób (obrażenia rąk, nóg i głowy), pozostali zostali zaopatrzeni na miejscu i odjechali do miejsc zamieszkania.

Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny zwłok. Na miejsce zdarzenia przybył biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Po czynnościach zwłoki zostały przekazane do ZMS CMUJ w Krakowie, celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Sprawa został zarejestrowana w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce o przestępstwo z art. 173§4 kk (katastrofa w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka).

Aktualności