Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

24.04.2017 Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Czernichowie

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Krakowie skierował akt oskarżenia przeciwko Robertowi B (lat 42), oskarżonemu o pozbawienie życia znanego mu mężczyzny poprzez oddanie z bliskiej odległości strzałów z rewolweru czarno prochowego w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń klatki piersiowej i organów wewnętrznych, które doprowadziły do jego śmierci, a nadto Agnieszce M., Klaudii B. oraz Stanisławowi B., którym zarzucono usiłowanie utrudniania postępowania przygotowawczego poprzez zacieranie śladów przestępstwa oraz udzielanie porad odnośnie ukrycia zwłok.

Jak ustalono oskarżony z pokrzywdzonym znali się. Wspólnie zajmowali się uzyskiwaniem kredytów przy wykorzystaniu nierzetelnych dokumentów. Doprowadziło to, do sporów między nimi. Z uwagi na prowadzone przeciwko nim postępowanie, krytycznego dnia 12 września 2016 roku, zaczęli się kłócić a w pewnym momencie Robert B. zaczął mierzyć w stronę pokrzywdzonego z broni czarno prochowej a następnie oddał 3 strzały w jego kierunku, w wyniku których powstały obrażenia wewnętrzne skutkujące śmiercią pokrzywdzonego.

Pozostałe, objęte aktem oskarżenia osoby, usiłowały ukryć ślady przestępstwa zarówno ukrywając broń jak i usuwając ślady krwi, a Stanisław P. udzielał porad odnośnie ukrycia zwłok.

Po zawiadomieniu Policji, funkcjonariusze zatrzymali obecne osoby oraz zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu zdarzenia.

Robert B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Agnieszka M. i Stanisław B. nie przyznali się do stawianych im zarzutów.

Klaudia B. przyznała się do zarzucanych jej czynów i wniosła o wydanie wyroku w trybie art. 335§2 kpk i wymierzeniu uzgodnionej kary.

Robertowi B. grozi kara na czas nie krótszy niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pozostałym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualności