Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

24.09.2020 Postępowanie w sprawie grupy przestępczej działającej od 2018 roku do września 2020 roku na terenie m.in. Krakowa.

         Prokuratura Okręgowa w Krakowie Wydział I Śledczy nadzoruje postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, dokonującej przestępstw z art. 204 § 1 k.k. oraz art. 204 § 2 k.k.(stręczycielstwo, sutenerstwo, kuplerstwo).

         W dniu 21 września 2020 roku na polecenie Prokuratora funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji dokonali zatrzymania 6 członków grupy przestępczej, w tym 2 mężczyzn oraz 4 kobiety w wieku od 24 do 42 lat. Wśród zatrzymanych znajdował się kierujący grupą przestępczą, jak i osoby, które na jego polecenie odbierały pieniądze od kobiet świadczących usługi seksualne, a także umawiały klientów dla poszczególnych kobiet, oraz osobę pełniąca rolę szofera, a także ochroniarza, wożącą kobiety m.in. na sesje zdjęciowe do anonsów, oraz do lokali w których świadczone były usługi, a także pilnującą kobiety, nadto dbającą o zaopatrzenie każdego z lokali w którym świadczone były usługi seksualne w odpowiednie środki higieniczne.

         Grupa ta działała w okresie od co najmniej 25 listopada 2018 roku na terenie m.in. Krakowa.

         W toku wykonywania czynności procesowych z zatrzymanymi funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. pieniądze w walucie polskiej jak i obcej.

         Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia Wydział II Karny w Krakowie, na wniosek prokuratora, zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 3 osób.

         Za zarzucone czyny podejrzanym grożą kary od 3 miesięcy do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Aktualności