Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

24.11.2017 Wypadek w Sułkowicach

W dniu 22 listopada 2017 roku w godzinach popołudniowych w Sułkowicach na drodze prowadzącej do Harbutowic doszło do potracenia 5 letniego dziecka przez kierującego samochodem osobowym. Dziecko przechodziło wraz ze swoja matką przez przejście dla pieszych. W dziecko uderzył , jak ustalono pojazd kierowany przez Adriana Ł. Lat 23.

Kierujący po spowodowaniu wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku doznanych obrażeń dziecko zmarło po przewiezieniu do szpitala.

Prokurator przeprowadził oględziny miejsca wypadku drogowego. Kierujący pojazdem Adrian Ł. Zgłosił się na Policję, gdzie został zatrzymany. Zbadano go na zawartość alkoholu i narkotyków. Nie stwierdzono by był on pod wpływem działania tych środków. Ujawniono tez w sąsiedniej miejscowości porzucony samochód, który uczestniczył w wypadku. Pojazd ten poddano oględzinom oraz został on zabezpieczony do badań przez biegłego.

W dniu 24 listopada br. przedstawiono Adrianowi Ł. Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia zgodnie z ustalonym stanem faktycznym. Tłumaczył się, ze oślepiło go światła auta jadącego z przeciwka.

Prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Myślenicach wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za ten czyn grozi mu kara od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Aktualności