Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Czerpali korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji.

25-03-2010

W śledztwie, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie w sprawie czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, czterem osobom zatrzymanym w dniu 22 marca br przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa działała w okresie od listopada 2009 roku do 22 marca 2010 roku w Krakowie i miała na celu popełnianie przestępstw polegających na czerpaniu korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Podejrzany Robert Ch. kierował tą zorganizowana grupą przestępczą m. in. poprzez wydawanie poleceń pozostałym 3 członkom grupy, przyjmowanie kobiet do pracy i udostępnianie im mieszkań. W wymienionym wyżej czasie, od 9 kobiet świadczących usługi seksualne, uzyskali łącznie kwotę nie mniejszą niż około 24 tys. zł. Każdorazowo pobierana była kwota 50 zł za usługę seksualną świadczoną na miejscu oraz część pieniędzy uzyskanych przez kobiety za usługi świadczone na wyjeździe.
Trzej podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Robert Ch. przyznał się jedynie do popełnienia przestępstwa sutenerstwa i złożył krótkie wyjaśnienia. Wyjaśnienia złożył również drugi podejrzany, w których częściowo potwierdził pewne ustalone w śledztwie fakty. Pozostałe osoby skorzystały z przysługującego im prawa do odmowy składania wyjaśnień.
Robertowi Ch. grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a pozostałym podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności do lat 5. Wobec Roberta Ch. prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, natomiast wobec 3 pozostałych podejrzanych zastosowano środki wolnościowe takie jak dozory Policji, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem lub wydaniem paszportów.

Aktualności