Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

25.02.2019 Chuligański wybryk w centrum Krakowa

Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście Zachód prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia, do którego doszło 17 lutego 2019 roku w Krakowie.

Zatrzymany Arkadiusz M., poruszał się własnym samochodem na ul. św. Krzyża w Krakowie a przed nim poruszał się pokrzywdzony kierowca taksówki. Następnie podczas skręcania w ulicę św. Tomasza podejrzany wybiegł ze swojego pojazdu i widząc stojącego kierowcę taksówki zaczął uderzać pięściami po głowie i klatce piersiowej, grożąc mu jednocześnie dalszym uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Po chwili, pokrzywdzony schronił się w swoim samochodzie i zadzwonił na telefon alarmowy opisując całe zdarzenie, a następnie jechał za pojazdem podejrzanego, który ruszył w kierunku ul. św. Jana. Kiedy podejrzany zorientował się, że pokrzywdzony jedzie za nim, zatrzymał pojazd i wyjął z niego kij baesbollowy, po czym wielokrotnie uderzył nim w maskę i karoserię samochodu pokrzywdzonego. W wyniku kilkunastu uderzeń rozbił jedną z szyb w pojeździe, a następnie próbował uderzyć kijem w głowę siedzącego na miejscu kierowcy pokrzywdzonego. Siła kolejnych uderzeń o maskę pojazdu była na tyle duża, że doprowadziła do złamania kija.

Następnie zatrzymany Arkadiusz M., wbiegł do pobliskiej kawiarni, gdzie został zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy Policji.

Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, Wydział II Karny na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie zastosował wobec Arkadiusza M., środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za ten czyn w ramach tzw. występków chuligańskich grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

 

 

 

Aktualności