Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

25.08.2017 Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Tenczynku.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza skierowała akt oskarżenia przeciwko Annie K., która w dniu 11 marca 2017 roku w Tenczynku, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, zadając cios nożem w klatkę piersiową, zabiła mężczyznę, powodując u niego ranę kłutą klatki piersiowej, z uszkodzeniem mięśnia sercowego oraz płuca lewego, tj. o przestępstwo z art. 148§1kk.

Anna K. wraz z pokrzywdzonym pozostawali w nieformalnym związku od 2009 roku, kiedy to mężczyzna zamieszkał z nią oraz trójką jej dzieci w jej domu. W trakcie związku często się kłócili i nie mogli dojść do porozumienia, zdarzały się też rękoczyny pomiędzy nimi.

W dniu 11 marca br., Anna K., wróciła do domu po 12 godzinach pracy na nocnej zmianie. Pokrzywdzony był pod wpływem alkoholu. Przez chwilę w domu było spokojnie, aż do momentu kiedy doszło pomiędzy nimi do kłótni o pieniądze – oboje krzyczeli i wyzywali się nawzajem. Ponownie w późnych godzinach popołudniowych – pomiędzy stronami wybuchła awantura z obopólnymi wyzwiskami – i w czasie jej trwania Anna K. chwyciła za nóż, który leżał przed nią na ławie i ugodziła pokrzywdzonego w lewą stronę klatki piersiowej, który po zadanym ciosie zdołał jeszcze wyjść z pokoju na piętrz, zszedł na parter i przewrócił się w przedpokoju.

Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego, wezwanego przez jednego z domowników, mimo prowadzonej reanimacji – lekarz stwierdził zgon. Przybyła na miejsce policja zatrzymała Annę K., która także znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Przesłuchana na policji i przed prokuratorem w dniach 12 i 13 marca br. w charakterze podejrzanej o zabójstwo, przyznała się  do zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia, przedstawiając własna wersję przebiegu zdarzenia. W stosunku do podejrzanej zastosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za ten czyn grozi kara co najmniej 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Aktualności