Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

25.08.2020 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie, akt oskarżenia przeciwko Jakubowi K., oskarżonemu o to, że 3 stycznia 2020 roku w Chrzanowie, zmierzał do dokonania kradzieży torebki należącej do pokrzywdzonej, posługując się niebezpiecznym przedmiotem w postaci młotka ślusarskiego, używając ponadto przemocy, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci ran tłuczonych głowy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę pokrzywdzonej, tj. o przestępstwo z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 280 § 2 k.k. i art. 157 § 2 k.k.

Do przestępstwa doszło 3 stycznia 2020 roku w godzinach popołudniowych, kiedy pokrzywdzona wracała ze sklepu do swojego miejsca zamieszkania. Miała ona przy sobie torbę z zakupami oraz torebkę, w której znajdował się portfel z pieniędzmi i dokumentami. Kobieta otworzyła drzwi klatki schodowej i kiedy wchodziła do wewnątrz podbiegł do niej mężczyzna, i uderzył młotkiem pokrzywdzoną w głowę. Następnie wszedł za nią do klatki i zaczął wyrywać jej torebkę, szarpiąc ją przy tym. Kobieta krzyczała i wzywała pomocy, broniąc się  przed napastnikiem, odpychając go. Podczas szarpaniny, oskarżony kilkukrotnie uderzył ją młotkiem w głowę. Pokrzywdzona stawiając opór napastnikowi, zmusiła go ucieczki.

Po zdarzeniu, pokrzywdzona udała się do swojego mieszkania, i wezwano Policję.

W wyniku działań Policji, potwierdzono, że Jakub K., brał udział w zdarzeniu.

Jakub K., przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w trakcie których wyraził skruchę z powodu swojego zachowania. Wyjaśnił, że chciał zabrać portfel i pieniądze, bo ma długi.

Oskarżony dotychczas nie był karany Sądownie.

Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności od 4 lat i 6 miesięcy do lat 15.

Aktualności