Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

26.01.2021 Śledztwo w Prokuraturze Rejonowej Kraków - Prądnik Biały w Krakowie

24 stycznia 2021 roku, funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnienie rannego mężczyzny na klatce schodowej jednego z bloków na Azorach w Krakowie.

23 letni mężczyzna, Dawid P., posiadał rany kłute ciała i w wyniku tych  obrażeń nastąpił jego zgon. Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Zwłoki przekazano do ZMS CMUJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Na miejscu zabezpieczono ślady i dowody w sprawie. Jak wstępnie ustalono w jednym z mieszkań w tym bloku odbywało się spotkanie  kilku osób. W pewnym momencie doszło do pobicia Dawida P., przez dwóch mężczyzn. W trakcie tego zdarzenia posługiwali się oni  niebezpiecznym narzędziem w postaci noża, którym zadano dwa ciosy w okolice prawej i lewej łopatki a obrażenia te skutkowały intensywnym krwawieniem do jamy opłucnej a następnie zgonem pokrzywdzonego.

W sprawie tej w Prokuraturze Rejonowej Kraków- Prądnik Biały wszczęto śledztwo pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 148§1 kk.

Wykonywane są czynności z uczestnikami imprezy. Obecnie przedstawiono  zarzuty w stosunku do dwóch mężczyzn, a to Bogusława H., (lat 24) i Marcina P. (lat 26), którym zarzucono udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia Dawida P.  i spowodowania obrażeń ciała, które skutkowały jego zgonem.

Bogusław H., nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, Marcin P., przyznał się do udziału w pobiciu.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy, wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane czyny grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności

 

Aktualności