Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

26.02.2018 Dwukrotnie używając pojazdu dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych.

W dniu 26 lutego 2018 roku w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie wszczęto śledztwo w sprawie o przestępstwo z art. 223§1 kk, w związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy Policji w dniu 24 lutego 2018 roku przez kierującego samochodem osobowym marki Mercedes Benz.

Prokurator w dniu dzisiejszym przedstawił zarzuty Bartoszowi P. (lat 20) o to, że:

  1. w dniu 24 lutego 2018 roku w Alwerni woj. małopolskie, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych związanych z przeprowadzaniem kontroli drogowej, poprzez celowe najechanie na pokrzywdzonych kierowanym przez siebie pojazdem m-ki Mercedes Benz, w wyniku czego jeden z policjantów doznał obrażeń ciała w postaci urazu głowy, stłuczenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i stłuczenia kolana prawego, które naruszyły czynności narządów jego ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni, a drugi z policjantów doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia śródręcza prawego i stłuczenia śródstopia prawego z miernym obrzękiem, które naruszyły czynności narządów jego ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni tj. o przest. z art. 223 § 1 k.k. i art. 157 § 2 k.k w zw. z art. 11 § 2 k.k.
  2. w dniu 24 lutego 2018 roku, w Krakowie, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Straży Miejskiej Miasta Krakowa, podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z przeprowadzaniem kontroli drogowej, poprzez usiłowanie najechania na pokrzywdzonego kierowanym przez siebie pojazdem m-ki Mercedes Benz, jednocześnie uderzając w drzwi radiowozu i powodując ich wgniecenie, w wyniku, czego powstały straty w wysokości nie mniejszej niż 2500 zł na szkodę gminy miejskiej Kraków, tj. o przest. z art. 223 § 1 k.k. i art. 288 § 1 k.k. w zw. z zw. z art. 11 § 2 k.k.
  3. w dniu 24 lutego 2018 roku, w Alwerni woj. małopolskiego, kierując pojazdem m-ki Mercedes Benz, pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy Policji, poruszających się oznakowanym radiowozem, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, poleceń zatrzymania pojazdu, nie zatrzymał się niezwłocznie i kontynuował jazdę, tj. o przest. z art. 178b kk.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Bartosz P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i początkowo odmówił a następnie złożył wyjaśnienia sprzeczne z zebranym materiałem dowodowym.

Po przesłuchaniu prokurator złożył wniosek do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za te czyny grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Aktualności