Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

26.04.2017 Dopuszczał się innej czynności seksualnej.

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta prowadzone jest śledztwo przeciwko Danielowi Ż. (lat 28), któremu zarzucono, że w marcu i kwietniu br. w Krakowie, przemocą doprowadził trzy osoby do poddania się innej czynności seksualnej, tj., przestępstwo z art. 197§2kk.

Od pewnego czasu do jednostek policji wpływały zawiadomienia o młodym mężczyźnie dopuszczającym się tzw. innych czynności seksualnych. Jak ustalono mężczyzna działał na terenie osiedli w Nowej Hucie.

Sprawca działał zazwyczaj w godzinach wieczornych i nocnych, szedł za wytypowanymi w środkach komunikacji zbiorowej kobietami i starał się je dotykać w miejscach intymnych a następnie uciekał. Do czasu zatrzymania wpłynęły trzy takie zgłoszenia. Został on ustalony na podstawie rysopisu sporządzonego w trakcie przesłuchań pokrzywdzonych, a do zatrzymania doszło podczas legitymowania osób spożywających alkohol w miejscu publicznym. Podejrzany po przedstawieniu zarzutów przyznał się do ich popełnienia oraz opisał inne takie zdarzenia (około 20). Wyjaśnił, że do zdarzeń dochodziło z reguły gdy był pod wpływem alkoholu. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty zastosował wobec Daniela Ż., środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obecnie trwają ustalenia dotyczące zdarzeń, które były zgłaszane w innych jednostkach policji.

Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Aktualności